Zakładanie ogrodu – od czego zacząć?

Zakładanie ogrodu z BS Ogrody

Zakładanie ogrodu to nie lada wyzwanie. Warto odpowiednio przemyśleć sobie ostateczną wizję i stworzyć taką koncepcję, która będzie odzwierciedleniem naszych preferencji.

Ponadto istotne jest, aby kierować się wyglądem całej posesji, a więc ogród powinien współgrać z domem oraz przestrzenią wokół. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe zadanie.

Liczy się tutaj posiadanie instynktu estety oraz wyobraźni ogrodnika, który doskonale wie, które rośliny powinny znajdować się w zacienionym miejscu, a które będą rozwijać się w pełnym słońcu.

Od czego zacząć zakładanie ogrodu? Po pierwsze wybierz solidnego wykonawcę

Przede wszystkim swoje marzenie o przepięknym ogrodzie warto realizować z wielką radością i pozytywnym nastawieniem, a opracowanie koncepcji z prawdziwego zdarzenia oddać w ręce profesjonalistów w tej dziedzinie. Nasza firma każdą nową realizację rozpoczyna od wywiadu przeprowadzonego z Klientem. Podczas takiej rozmowy wspólnie opracowujemy koncepcję ogrodu, a także ogólną wizję na poszczególne gatunki kwiatów, krzewów i drzew. Następnie ma miejsce stworzenie projektu, który jest niezbędnym przepisem na wyjątkową przestrzeń. Dzięki odpowiednio opracowanej koncepcji możemy budżetować i optymalizować całą inwestycję zarówno zwracając uwagę na zakres działań, jak i kwestię finansową. Kolejnym etapem jest realizacja projektu, a więc ukształtowanie terenu, drenaże, systemy nawodnienia, nawierzchnie, bruki, płyty betonowe, altany, pergole, tarasy, rabaty, nasadzenia drzew, krzewów, traw i bylin. Każde z tych działań zależne jest od ostatecznego planu na ogród. Nasza firma zajmuje się kompleksowym wykonywaniem zlecenia, dlatego realizujemy go krok po kroku, zgodnie z wszystkimi ustaleniami.

Dlaczego warto dokładnie przemyśleć ostateczny wygląd swojego ogrodu i oddać to zadanie profesjonalistom?

Przede wszystkim tworzenie ogrodu od podstaw to nie lada wyzwanie, które oprócz dużego nakładu pracy jest również kosztowne. Podczas opracowywania koncepcji wizualnej warto uwzględnić nie tylko samą kompozycję, ale także szereg innych czynników, np. warunki glebowe i nasłonecznienie, jak również okres kwitnienia roślin oraz ich wymiary jako kilkuletnich okazów. Każdy nasz projekt musi spełniać nie tylko oczekiwania estetyczne, ale także funkcjonalne. Niezbędne jest również uwzględnienie otaczającego krajobrazu. Wiele osób, które samodzielnie podejmują się projektowania ogrodu, nie bierze pod uwagę odpowiedniego systemu nawadniania roślin. To duży problem, który później koniecznie trzeba zweryfikować. Firma, która od lat zajmuje się zakładaniem ogrodu w nowo powstających posesjach, jak i tych wieloletnich doskonale wie, w jakie rozwiązania zainwestować, aby całość komponowała się znakomicie i służyła przez wiele lat. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat stworzenia ogrodu, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszelkie nurtujące Cię pytania i wyjaśnimy niejasne zagadnienia. Zapraszamy!

Zobacz inne wpisy